GOLD40 BETON YÜZEY SERTLEŞTİRİCİSİ
 
 
ÜRÜN TANIMI
Kuvars, korund agrega içeren, çimento esaslı, kimyasal katkılı, aşınma-darbeye karşı direnç ve yüksek mukavemet sağlayan, taze beton yüzeye uygulanan, endüstriyel kaplama malzemesidir.

UYGULAMA ALANLARI
Yükleme-Boşaltma alanları, depolar, rıhtımlar, tersaneler, uçak hangarları, helikopter pistleri, yer altı tren istasyonları, yaya yolları, kaldırımlar, park-bahçeler, yer altı geçitleri, otopark, garaj, araç bakım ve benzin istasyonları, fabrikalar, güç santralleri, mekanik atölyeler, okullar, alışveriş merkezleri, konutların ve ticari binaların yeni döşemelerinde kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Renk: Gri, kırmızı, yeşil
Ambalaj: 25kg’lık kraft torba

TRAFİĞE AÇILIŞ
Yaya Trafiği: 1-2 gün
Taşıt Trafiği: 7-15 gün
Basınç Dayanımı: 60-75 N / mm2 28 gün
Sarfiyat: Kullanım amacına ve trafik yüküne bağlı olarak; yaklaşık (4-6kg./m2)renkli uygulamalarda 5,0kg’dan az kullanılmalıdır.
     
  DEPOLAMA
Serin ve kuru bir ortamda, raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Üst üste en fazla 8 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.

YÜZEY HAZIRLAMA
Sağlıklı bir uygulama ve sağlam bir zemin elde edebilmek için, yeni dökülecek betonun en az BS-25 sınıfı veya 350 dozlu beton olması gerekir. Eski ve yeni beton arasında aderans sağlayıcı olarak uygun bir astar kullanmakta fayda vardır. Betonun özelliklerini geliştirmek için, ortam koşullarına uygun olarak, ekonomik olan beton katkı malzemesi kullanılması tavsiye edilir. Beton üzerine çıkıldığında yüzeyde 3-5 mm kalınlıkta ayak izi kaldığı durumda uygulamaya başlanmalıdır.Yüzeyde fazla su bulunmamalıdır.Biriken fazla su yüzeyden alınmalı ve yüzey nemli olmalıdır. Kullanılacak malzemenin 2/3’ü yüzeye homojen bir şekilde yayılır ve her yanı eşit şekilde nemlenmesi beklenir.(Renk değişikliği gözlenmeli.)Malzeme, tepsi perdah yapılarak betona iyice yedirilir ve betonla bütünleşmesi sağlanır. Malzemenin geri kalan 1/3’lük kısmı aynı şekilde homojen olarak zemine serpilir ve her yanının eşit şekilde nemlenmesi(Renk değiştirmesi) beklenir. Daha sonra yüzeye yedirilerek perdahlama yapılır. Uygulama sona erdiğinde, erken kuruma ve rötre çatlaklarının engellenmesi, yüzey performansının artması için uygun bir kür malzemesi kullanılması önemle tavsiye edilir.

ANA SAYFA | KURUMSAL | MARKALAR | ÜRÜNLER | NEDEN ISI YALITIM | NEDEN SU YALITIMI | İLETİŞİM