GOLDTHERM İNCE TANE DOKULU DEKORATİF SIVA
 
 

ÜRÜN TANIMI

Beyaz çimento polimer modifiye katkılı yüksek mukavemet gösteren mala ile uygulanan mineral dokulu süper beyaz renkli son kat mineral sıva kaplama harcıdır.

KULLANIM ALANLARI
Mantolama sistemlerinde son kat mineral sıva malzemesi olarak iç ve dış cephe sıvalarının üzerine kullanılır.

AVANTAJLARI
Kolay uygulanılır, mükemmel yapışma sağlar, dekoratif görünümlü olup homojen bir uygulama sağlar. Isı yalıtım sistemleri uygulamalarındaki dalgalı görünüm düzeltilebilir. Suya ve dona dayanıklıdır. Dış etkilere karşı dayanıklı olup yapıyı uzun yıllar korur. Üzerine dış cephe boyaları uygulanabilir.

TEKNİK VERİ
Toz Rengi: Beyaz
Su Karışım Oranı: 7-8 lt. su / 25 kg. toz
Dinlendirme Süresi: 2 - 3 dakika
Kap Ömrü: Yaklaşık 1 - 1,5 saat
Çalışma Sıcaklığı: +5 °C ile +35 °C arası
Sarfiyat: Yaklaşık 2,5 kg/m²
     
  Yüzey Hazırlama
Uygulama yüzeyi toz, yağ gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Uygulama öncesi Mineral Sıva Astarı yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır.
Harcın Hazırlanması ve Uygulaması
25 kg. Mineral Sıva yaklaşık 7-8 lt. temiz su içine katılarak tercihen düşük devirli bir mikser veya mala ile toprak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan harç 4 - 5 dakika beklenir. Olgunlaşan harç tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanan harç 1 - 1,5 saat içinde tüketilmelidir.

Uygulama Bilgileri
Malzeme çelik mala ile yüzeye uygulanmalı ve eşit kalınlıkta tüm yüzeye yayılmalıdır. Uygulama kalınlığı en büyük agregaya göre ayarlanmalıdır. En geç 10 dakika içerisinde, malzeme henüz ıslakken plastik mala ile dairesel hareketler yaparak sıvaya desen kazandırınız. Uygulama tamamlandıktan sonra hava sıcaklığı yüksek ise yüzeyi çimento prizini alana kadar nemlendiriniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
+5 °C’ nin altında ve +35 °C’ nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamalardan kaçınınız. Mümkünse ara vermeden uygulama yapınız, ara verilmesi gerekirse yüzeyi yaklaşık 20 m2 lik alanlara bölerek ayrı ayrı uygulama yapınız. Plastik mala uygulamasına en geç 10 dakika içerisinde geçerek sıvanın üzerinde film tabakası oluşmasına izin vermeyiniz. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Uygulamadan sonra çimento prizini alana kadar (yaklaşık 1 hafta) kar yağışı veya şiddetli soğuk olmamasına dikkat ediniz. Kullanma süresi geçmiş harca kesinlikle toz ve su ilavesi yapmayınız. Ürün yağmur alan yatay yüzeyde uygulanmamalıdır. Ambalaj 25 kg’ lık kraft torbalarda raf ömrü rutubetsiz ortamlarda ve açılmamış ambalajlarda 8 kat istif ile palet üzerinde 6 ay boyunca saklanabilir.

ANA SAYFA | KURUMSAL | MARKALAR | ÜRÜNLER | NEDEN ISI YALITIM | NEDEN SU YALITIMI | İLETİŞİM